Adarehberi.Net Büyükada, Avşa adası, Marmara Adası, Heybeliada, Kınalı, Burgaz Adası, Bozcaada, Gökçeada, Sedef Adalar tanıtım rehberiniz.
Pansiyonlar oteller restaurant ve eğlence merkezleri. Aktiviteler ve ulaşım rehberiniz.
Sitemiz üzerinden yurt içi ve yurtdışı adaların konaklama ulaşım ve turizm rehberine ulaşabilirsiniz.
Rehberliğini sağladığımız adalar : Marmara Adası, Avşa , Büüyükada, Heybeli, Bozcaada


ADALAR KONAKLAMA REHBERI

Büyükada Ulaşım

ULAŞIM

Ulaşım Türkiye Denizcilik İşletmelerine bağlı Şehir Hatları İşletmesinin düzenlediği vapur seferleri ve İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesinin katamaran tipi hızlı gemileri ile sağlanmaktadır.

Vapurla yapılan ulaşımda; Sirkeci,Kabataş,Kadıköy,Bostancı,Kartal iskelelerinde gişelerde satılan jeton alınıp turnikeden atılarak geçilmekte, Ada’dan dönüşte ise Ada iskelesindeki gişeden bilet alınmakta ve bu bilet inilen iskelede toplanmaktadır. Dolayısı ile yolculuk esnasında Ada’dan alınan bu bilet saklanmalıdır. Büyükada ‘dan diğer adalara yapılan vapur yolculuğu ücretsizdir.

VAPUR VE DENİZOTOBÜSLERİ TARİFELERİ

VAPUR İLE YOLCULUK SÜRELERİ

Sirkeci - Büyükada : 90 dakika
Bostancı - Büyükada direkt : 30 dakika
Bostancı - Heybeliada      - Büyükada : 45 dakika
Bostancı - Tekmil Adalar – Büyükada : 60 dakika


DENİZ OTOBÜSÜ İLE YOLCULUK SÜRELERİ

Kabataş - Büyükada : 30 dakika
Bostancı - Büyükada : 10 dakikaBüyükada İskele Başmemurluğu Tel. : (0216) 382 60 06
Büyükada Deniz Otobüsü İskele Memurluğu Tel. : (0216) 382 44 36


Ada içi ulaşımda ise faytonlar kullanılmaktadır.İtfaiye, Emniyet, Belediye ve sağlık kurumlarının araçları dışında motorlu araç kullanımı yasaktır. Bu sebeple gürültü ve hava kirliliği yoktur.Fayton ücretleri biraz pahalı olmasına karşın bisiklet ve yaya olarak ulaşım mümkündür.Ancak ayrıntılı bir gezi yapmak istiyor iseniz adanın büyüklüğü nedeniyle bu şekilde ulaşım biraz zor olacaktır.»

  1. Yorum yapan Berivan — 26 Nisan 2010 @ 10:42

    İstanbul’dan kaçmak istiyorsunuz ama sadece bir gününüz var…Bostancı’dan ve kabataş’tan deniz otobüsü veya Şehirhatları vapuruna binerek bu şehirden kaçmaya yeter. Simit ve çay eşliğinde vapurda denizin güzelliğini yaşayarak seyahat edip Birbirinden güzel adalardan birinde (Büyükada tercihim) inip doğal güzelliklerin keyfini devam ettirebilirsiniz.

Yorum yaz
 ADA TANITIMI Kategoriler * Genel Bilgi * Ulaşım * Konaklama * Tarihçe * Yapılması Gerekenler * Oteller Ve Pansiyonlar
Adalara Giriş * Avşa Adası * Büyük Ada * Heybeli Adası * Marmara Adası Arşiv * Kasım 2008 * Ekim 2008 Keywords : büyükada, büyükada pansiyon, büyükada tatil, büyükada otel, büyükada konaklama, büyükada ulasim,
büyükada fiyat, büyükada otel,büyükada haritasi, büyükada lido, büyükada dilburnu
temizlik seker Hamuru Kurabiye Kurabiye